Size bir telefon kadar yakınız.
0 332 342 33 56

Kafes Somunu Nedir?

25.05.2022
35 görüntülenme
Kafes Somunu Nedir?

Belki günlük hayatta somun ve civata konusunda yeni değilsiniz ancak kafes somunu hakkında bilgi sahibi olmayabilirsiniz. Kafes somun, çubuk gövdesine kaynaklanmış, çubuk gövdesinin içine serbestçe yerleştirilebilen bir somundur. Kafes somunu, kare delikli kafes somunu olarak da bilinir, bazı insanlar buna yüzer somun der. Kafes somun şekli; dişli ve dişli deliklere sahip dört kare şeklinde bir kare somundur. Kasa malzemesi 65Mn (CN) paslanmaz çeliktir. Somun malzemesi orta karbonlu çeliktir. Yüzey işleme rengi: mavi-beyaz çinko, renkli çinko olmakla birlikte; müşterilerin seçmesi için parlak nikel kafes somun da vardır. Konya cıvata ile kolayca seçiminizi yapabilirsiniz.

Kafes Somunu Özellikleri

Kafes somunlar; yüksek mukavemetli vida sabitleme fonksiyonu ile önceden delinmiş kare deliğe özel aletle yerleştirilebilir, daha sonra aleti diğer metal veya plakaya çekerek sabitlenebilir, hızlı ve kolay bir şekilde monte edilebilir. Kafes somunu özellikleri bakımından ayrıca demonte edilebilir ve yeniden konumlandırılabilir veya ayrıca yatırılarak sabitlenebilir.

Kafes Somunu Uygulaması

Kafes somunu kullanmak kadar montaj plakasına takılan kelepçenin her iki tarafını kullanmak da aslında oldukça basit.

İlk kurulum yöntemi: Önce plaka montaj deliğinde sabit bir demir plaka olup olmadığını kontrol edin. Kurulum adımları aşağıdaki gibidir:

  • Küçük kase şeklindeki nesneyi “kasenin ağzı” dışarı (size doğru) bakacak şekilde vidaya yerleştirin, ardından ara parçayı yerleştirin, plakayı sırt çantası tamponuna sabitleyin, somunu vidalayın . Son olarak, düğmeye basın.
  • Önce kafes somunlardan birini kare delikli taraftaki montaj plakasına yerleştirin; Daha sonra koniği alın, koninin çalışma kısmını kare delikten geçirin, ardından diğer kafes somun kelepçe pimini kare delikten geçirin ve diğer kare deliğin montaj plakasına sabitleyin. Son olarak, manifoldu çıkarın ve kafes somunu takın.