Size bir telefon kadar yakınız.
0 332 342 33 56

Fiberli Somun Nedir?

06.04.2022
109 görüntülenme
Fiberli Somun Nedir?

Fiberli somun, somun çeşitleri arasında çoğunlukla tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır. Dayanıklı yapısı ve gevşememe özelliği ile istenen verimliliğin alınmasında somun gurubu ürünlerde başı çekmektedir. Yapı ve otomotiv sektöründe yapılan işlerde düz somunlar gevşeme yapabilmektedir. Bu gevşeme sorunu fiberli somunda bulunmadığı için plastikli yapısı ile somun gevşeme yapmaz ve daha sağlam, sağlıklı kullanım yapılabilmektedir.

Fiberli somun ürününün kullanımı oldukça pratiktir. İki parçalı yapıya sahip olan bağlantı elemanına cıvata sıkılır ve cıvatanın yiv kısmına fiberli somun anahtar ile sıkılır. Sıkıldıktan sonra cıvatanın üzerine plastik kısmı geçeceği için fiberli somun işlevini görmeye başlayacaktır. Böylelikle ilgili bağlantı elemanında herhangi bir gevşeme ya da sallanma olmayacaktır.

METRİK FİBERLİ SOMUN SETİ | ÖZŞENER TİCARET

Fiberli Somun Kullanım Alanları

Fiber somun, başta otomotiv sanayisi olmak üzere hemen hemen her sektörde kullanılabilmektedir. Ürün işlevsel yapısı ile tüm sektörlerde kendine yer bulmaktadır.

İki parçanın birleştirilmesi için cıvata ve somun grubu ürünlere ihtiyaç duyulmaktadır. Söz konusu yüzeyler metal yüzeyler olabileceği gibi ahşap yapılarda olabilmektedir. İki düzey delinerek cıvatanın kalınlığına göre bir alan açılır. Deliğe ve uzunluğa göre cıvatanın boyu belirlenir ve cıvata anahtar ağzı ile ilgili yere sıkılır. Ardından cıvatanın yiv bölümünden de fiber somun sıkılır ve işlem tamamlanır.

Fiberli Somun Çeşitleri

Cıvata ve bağlantı elemanları piyasasında birçok fiberli somun çeşidi satılmaktadır. Bu ürünler genel olarak ürün çapına göre değişmektedir. M4 çaplı bir somundan M64 çapına kadar fiberli somun ürünü bulunabilmektedir. Fiber somunlar standart olarak cr+3 yani beyaz kaplıdır. Bunun dışında istenmesi durumunda paslanmaz şeklinde de tercih edilebilmektedir.

Özel Fiberli Somun

Şenzen Bağlantı Elemanları olarak taleplerinize göre fiberli somun ürün çeşitliliğimiz ile destek sunabilmekteyiz. İstediğiniz ebat, diş ölçüsü gibi kriterler doğrultusunda özel üretim ve özel fiyat prensibimizle müşterilerimize bu konuda destek sunabiliyoruz.