Size bir telefon kadar yakınız.
0 332 342 33 56

Gijon Nedir?

13.04.2022
82 görüntülenme
Gijon Nedir?

Gijon, uzunluğu 1 metre ve üzeri olan tamamı ya da belirli kısmı diş açılmış, başı olmayan silindirik çubuklara verilen isimdir. Gijon ürününe verilen bir diğer isim ise tij olarak geçmektedir ve her iki ismiyle de kullanılmaktadır. Üründe kullanıma bağlı olarak farklı sertlikler tercih edilebilmektedir. Standart demir olarak sunulan gijon çelik ve paslanmaz şeklinde de kullanıma göre seçilebilmektedir.

M4 ile M30 arası kalınlık ölçüsü gijonlar genelde tercih edilirken isteğe göre özel üretim ile farklı kalınlıklarda gijon yaptırılabilmektedir. Standart olarak siyah kaplı bulunan bu malzeme istendiğinde çinko kaplı olarak da tercih edilebilmektedir ve böylelikle paslanmaya karşı koruma sağlayabilmektedir fakat ürün çinko kaplı olduğu için bir dereceye kadar pas tutmayacaktır. Gijonun kullanıldığı yerde su vb. elementler yer alıyorsa paslanmaz tercih edilmelidir.

2412

Tij Gijon Nedir?

Diğer adıyla tij çubuğu olarak bilinmektedir. İnşaat sektörü ve yüksek gerilimin olduğu yerlerde bağlantı elemanı olarak tercih edilmektedir.

Gijon Nerelerde Kullanılır?

Her sektörde kullanımı mümkün olan gijon, çeşitli çap ve boylarda kullanılabilmektedir. Ağırlıklı olarak yapı, uydu ve iletişim, makine sektörlerinde kullanılan bu malzeme otomotiv sanayisinde de oldukça yaygın tercih edilmektedir.