Size bir telefon kadar yakınız.
0 332 342 33 56

Hortum Kelepçesi Nedir?

29.05.2022
40 görüntülenme
Hortum Kelepçesi Nedir?

Hortum kelepçesi pek çok alanda sıkıştırma ya da bağlama konusunda kullanılan bir üründür. Küçük ve yüzük şeklinde olan bu ürün pek çok hortum türüne uygun olarak üretilmiştir. Aynı zamanda genişliği de ayarlanabilir olduğu için kalın ya da ince borularda kullanılabilir. İsteğe göre hortum kelepçesinin büyüklüğü de özel olarak üretilebilmektedir.

Hortum Kelepçesi Özellikleri

Hortum kelepçesi kullanmak aslında pek çok açıdan oldukça avantajlıdır. Kabartmalı olarak üretildiği için hortuma takıldığı zaman kayma ya da düşme yapmaz. Bu da sızdırmanın çok daha önüne geçen bir durumdur. Özellikle suyun çok fazla kullanıldığı bölgelerde bu özellik çok işe yarar. Hortum kelepçesi ekonomik, hassas ve popüler olarak pek çok alana uygun bir şekilde üretilmiştir. Çelikten yapıldığı için özellikle suyun olduğu bölgelerde paslanma gibi sorunlar olmaz. Bu sayede çok daha uzun ömürlü olarak kullanılır. Hortum kelepçesinin üzerinde belirlenen bir sıkma aralığı vardır. Hortuma göre bu aralıkta bir kelepçe alınır. Aynı zamanda geliştirilmiş vida ve kapak dizaynı sayesinde güvenli, kolay bir montaj işlemi de yapılır. Pek çok fabrikada kullanıldığı gibi düz vidalara göre de avantajlı olarak bilinir. Dış bükey ve çapaksız kenarlar ise hortumun hasar görmesini engeller. Şu an pratik çözümleme alanlarında kelepçe çeşitleri kullanılmaktadır.

Hortum Kelepçesi Kullanım Alanları

Hortum kelepçesi kullanımı alanının geniş yelpazeye sahip olduğu söylendi. Otomotiv, tarım, beyaz eşya, sinyalizasyon sistemleri, güneş enerji sistemleri, mekanik uygulamalar, yapı sektörü, LPG- oto gaz sistemleri, daz dolu tüplerde sıklıkla kullanılmaktadır. Bununla birlikte hortum kelepçesi yiyecek içecek sistemleri, medikal uygulamalar, sabit hız eklemleri, direksiyon sistemleri yolcu güvenliği sistemleri, egzoz sistemleri ve ısıtma- soğut sistemlerinde de kullanılan bir üründür. Hortum kelepçesi türleri için Konya Cıvata ile iletişime geçebilirsiniz.