Size bir telefon kadar yakınız.
0 332 342 33 56

Özel Somun Nedir?

02.04.2022
86 görüntülenme
Özel Somun Nedir?

Özel somun nedir dendiği zaman akla ilk gelen şey civatalarda kullanımıdır. Özel somunların iç kısımda dişleri bulunduğu için rahatlıkla hareket ettirilmesi mümkündür. Özel Somunlar genel olarak metal bir dokudan üretilir. Sıkılma esnasında ise İngiliz anahtarı tarafından sıkılırlar. Gevşetilmeleri de aynı şekilde daha kolay olacaktır. Bu yüzden de kullanımları daha kolaydır. Dişleri sayesinde özel somunların hem gevşetilmesi hem de sıkılması pek çok kişi tarafından kolaylıkla yapılabilir.

Somunların birbirinden farklı pek çok çeşidi olmasına rağmen kimi zaman özel şekilde üretilen somunlara da gereksinim duyulabilir. Bu Anlamda alınacak olan kaliteli bir hizmet ile beraber istenen üretime sahip somun şekli verilmesi mümkündür.

phpQZeiYI

Özel somun nedir dendiği zaman akla küçük metaller geliyor. Fakat Bu özel somunlarda kendi içerisinde farklı çeşitlere ayrılır. Altınköşe özel somun çeşidi en çok kullanılan ve bilinen klasik somun çeşitleri arasında yer alır. Sıklıkla tercih edilen ve İngiliz anahtarı ile birlikte kullanılan bir somun türüdür.

Dört köşe somunlarda bilinen somun türleri arasında yerini alır. Bu somunda da kullanıma aynı şekilde kolay ve rahatlıkla gevşetilip takılır türdendir. Şekilde kör tapa somunlarda sıklıkla tercih edilir. Özellikle sanayi alanlarında özel üretim somunlara gerek duyulabilir. Bu konuda somunları birbirinden farklı şekillerde gerek duyulabilir. Durum tamamen kişilerin çalışma alanına bağlı olarak da değişir. O yüzden özel somun imalatı yapan bir firmadan hizmet alınarak istenen şekilde somun üretimi yapılır. Bu anlamlarda Konya Özel somun ile beraber istenen her farklı çeşitte özel somun üretimi mevcuttur. İhtiyaç olan ve kullanım alanına bağlı olarak pek çok farklı şekilde özel somun üretilebilir.

Konya Özel somun imalatı birlikte istenen şekilde somun üretimi yapılarak herkes için uygun olacak somun çeşitleri bulunur. Bu anlamda her zaman bu hizmetten faydalanılması mümkündür.