Size bir telefon kadar yakınız.
0 332 342 33 56

YSB YHB Saç Vidası Nedir?

25.05.2022
33 görüntülenme
YSB YHB Saç Vidası Nedir?

YSB saç vidası; Metalurji endüstrisi, mobilya, otomobil endüstrisi, oyuncak endüstrisi, elektronik endüstrisi, elektronik endüstrisi, pano elektriği, aydınlatma endüstrisinde kullanılır. Vidalar genel olarak iki veya daha fazla parçayı birbirine bağlamak ve daha sonra onları tahrip etmeden sökmek için özel şekillendirilmiş elemanlar kullanılır. Bu elemanların işlevlerini yerine getirebilmeleri için silindirik gövdeleri üzerinde özel olarak şekillendirilmiş oluklar (dişler) açılmıştır. Vida, silindirik veya konik düz bir  yüzeye kavisli bir şekil vererek açık dalga biçimli bağlantı parçasıdır.

YHB saç vidası; Yıldız havşa başlı vida, kafa dahil tüm uzunluk boyunca ölçüm alınır. Otomobil endüstrisinde, oyuncak endüstrisinde, mobilya endüstrisinde, ev aletleri endüstrisinde, elektrik panosu endüstrisinde, dış mekan sistemlerinde, reklam endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Saç Vidası

Çelik, bakır, nikel, kalay, titanyum vb. Sac metal, ahşaptan hem daha sert hem de daha güçlüdür. Buna göre özel vidaların kullanımını gerektirir. Genellikle normal bir vidayı sac levhaya çakamazsınız. Neyse ki sac için tasarlanmış özel vidalar vardır. Saç vidası olarak bilinen vidaları inşaat ve imalat şirketleri; sac metalleri sabitlemek için kullanılır.

Saç Vidası Özellikleri

Sac vidalar, sac metal ile kullanılmak üzere tasarlanmış özel bir bağlantı elemanı türüdür. Sac vidalar, tüm gövdelerini kaplayan bir dış dişin varlığı ile karakterize edilir. Sıradan bir vidanın sapına bakarsanız,  dış diş tarafından yalnızca kısmen kaplandığını göreceksiniz. Dış dişler sadece vida gövdesinin başında başlar. Sac  vidalar, diğer vidalardan tamamen dıştan dişli ile kaplanmış bir sap ile  ayırt edilir. Sıradan bir vidayı plakaya vidalamak zordur, hatta bazı durumlarda imkansızdır. Daha önce belirtildiği gibi, saç vidaların bir kısmı dış liflerle kaplıdır. Konya cıvata ile siz de saç vidalarına göz atabilirsiniz.