Size bir telefon kadar yakınız.
0 332 342 33 56

Anahtar Başlı Cıvata Nedir?

02.04.2022
134 görüntülenme
Anahtar Başlı Cıvata Nedir?

Anahtar başlı cıvata nedir genel anlamda açılan bir delik ile beraber bağlantı sağlamaya yarayan civata türüdür. Anahtar başlı olanlara diğerlerinin şekillerinin baş olarak daha farklıdır. Dar olan alanlara rahatlıkla yerleşebilecek tarzda üretilen anahtar başlı civatalar sıklıkla özellikle sanayi alanlarında tercih edilir. Başlıkları hem dar alanlara hem geniş olan pek çok alana yerleşerek rahatlıkla kullanılır. Bunun dışında pek çok alanda tercih edilir. Ayrıca anahtar başlı civatalar hazır olarak bulunmadığı takdirde özel imalatı da söz konusu olabilir. Sipariş verilerek anahtar başlı civata üretimi istemek ve talep etmek mümkündür. Doğru bir imalat yapan adresten hizmet alındığı takdirde istenen boyutta anahtar başlı civataya sahip olunabilir. Anahtar başlı cıvataların kullanımı genellikle kolaydır. Doğru bir kullanım alanında tercih edildiği sürece rahatlıkla takılması ya da sıkılması mümkündür.

alti kose basli unc ve unf civata 1

Anahtar Başlı Cıvata Neden Tercih Edilir?

Anahtar başlı cıvata nedir dendiği zaman akla boşlukta oluşan geri kapatmak ya da iki şeyi birbirine bağlamaya yarayan metal olarak da adlandırılması mümkündür. Anahtar başlı civata olan türleri ise genelde daha sık tercih edilen klasik modelleri andıran civataları arasında yer alır.

Anahtar başlı civatalar genellikle sıvı ile temas ettiğinde herhangi bir oksitlenme durumu yaşanmaz. Paslanmaya da akma  gibi herhangi bir durum söz konusu olmaz. Dayanıklı dokuda üretildikleri için rahatlıkla uzun yıllar kolay şekilde kullanımı mümkündür.

Pek çok alanda kullanımı tercih edilen anahtar başlı civatalar dayanıklı o yapıda oldukları için güvenlik konusunda da oldukça etkilidir. Doğru kişiler tarafından kullanıldığı takdirde Sorunsuz şekilde herhangi bir zarar vermeden rahatlıkla civata kullanılabilir. Bu civataları aynı şekilde özel üretim olarak yaptırmak ve sipariş vermek de mümkündür.